Avem nevoie de tine

Pentru a ne consolida echipa, acum căutăm un CMA (asistent medical certificat) sau medic asistent cu jumătate de normă.

Descrierea postului:

  • Minimă administrare a cabinetului: aranjarea și gestionarea programărilor pacienților, pregătirea și organizarea orelor de consultație, menținerea documentației electronice pentru pacient, comenzi, facturare
  • Flebotomie (extragere de sânge)
  • Administrarea de injecții și perfuzii
  • Pregătirea și monitorizarea pacienților în timpul tratamentului IHHT
  • Opțional: Îngrijirea pacienților VIP
  • Opțional: Asistență în proiecte interesante
  • Opțional: Participarea la proiecte de cercetare

Noi oferim:

  • Compensație atractivă
  • Program de lucru flexibil
  • Posibilități de lucru la domiciliu
  • Un loc de muncă interesant, dinamic
  • O gamă variată de activități și/sau responsabilități
  • Pregătire temeinică într-o echipă tânără și dedicată
  • Bonus de Crăciun
  • Evenimente corporative
  • Evenimente sportive/de exerciții fizice
  • Concediu de studii
  • Loc de parcare
  • Participarea la studii ulterioare
  • Invitații la evenimente interesante
  • Loc de muncă frumos în inima orașului Neu-Ulm, cu vedere directă spre Catedrala din Ulm

Cerințe:

  • Să fi  început sau să aveți finalizată formarea ca asistent medical MFA sau medic asistent
  • Personalitate prietenoasă și de încredere
  • Bune maniere
  • Stil de lucru independent
  • Flexibilitate pentru situații spontane
  • Inițiativă
  • Bună cunoaștere a limbii germane
  • Bună cunoaștere a limbii engleze (nu este obligatorie, dar reprezintă un avantaj)

Sunteți interesat? Atunci contactați-ne.

Datenschutz